PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 095
ocen
8,1 10 1 402095
6,8 31
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Może zbyt wiele oczekiwałem od tego filmu, ale to chyba normalne, że chciałbym zobaczyć chociażby jedną scenę która totalnie by mnie poruszyła. Braveheart to nie jest film dla ludzi o słabych nerwach. Od samego początku zaczyna się niewinnie i nudno, potem akcja nabiera jako takiego tempa, a końcowa scena tortur jest po prostu żałosna. W tłumie stali ludzie głównego bossa, którzy z pokorą patrzyli na jego śmierć. Nudnawo poprowadzona fabuła, nic nie wniosła do mojego serca, a są filmy które sprawiają, że jestem pod wrażeniem np. "Ostatni samuraj". Jedyne co można uznać za "fajne" w tym filmie to co po niektóre walki, które wcale nie dominowały. Krótko mówiąc ocena 7 jest wstawiona tylko ze względu na to, że jakiś uszczerbek fabularny się tu znalazł i ze względu na bitwy; przyznam także że w ogóle niektórych postaci nie powinno być, zbędne i nic nie wnoszące do fabuły.
Ten kto to przeczytał może być pewny, że nie poleciłbym nikomu tego filmu. Zero wzruszenia ani jakichkolwiek emocji związanych z przeżyciami podczas filmu...

ocenił(a) film na 9
Karolexification

Spoiler.

Każdego porusza coś innego. Scenę tortur uważam za niezłą, aczkolwiek niektórych wyjątkowo porusza, szczególnie okrzykiem "wolność". Ja wzruszyłam się, kiedy Wallace spotkał Bruce'a na polu bitwy po tym, jak ten go zdradził. Film według mnie bardzo dobry, dodatkowy punkt za muzykę, choć do arcydzieła brakuje dużo.

szanona

Tu w sumie masz rację, ale jakkolwiek te sceny, które u Ciebie sprawiły lekkie drgnięcie emocjonalne, na mnie nie zrobiły wielkiego wrażenia bo po ogóle po prostu nie miało to żadnego znaczenia. Bardzo ciekawe było to, że Wallace zaczął kochać się z żoną przyszłego króla, natomiast wraz z jego śmiercią, przyszła do niego dawna kochanka, tak jakby do niczego takiego strasznego nie doszło- brak wierności. Po mimo to, myślałem że Wallace zareaguje trochę bardziej agresywnie kiedy dowiedział się, że jego ukochana nie żyje. No dobra, scena w której przecina gardło dla głównodowodzącego angielskiego burdelu, była niezła, bo poczułem ciepło i lekki dreszcz, ale po mimo tego naprawdę nic więcej. Są lepsze filmy historyczne, trzeba to przyznać... Ale szanuje każde zdanie i wcale go nie podważam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones