PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1052}
8,1 402 095
ocen
8,1 10 1 402095
6,8 31
ocen krytyków
Braveheart Waleczne Serce
powrót do forum filmu Braveheart - Waleczne Serce

Witam, mam nadzieję, że nie powtarzam się z tematem(mimo, że wcześniej sprawdzałam czy
owego nie ma;)).
Koncówka "Braveheart" bardzo mnie poruszła nie tylko przez emocje towarzyszące pod czas
oglądania ale także przez skojarzenie dwóch podobnych wątków. William Wallace ginie za swoje
ideały podobnie jak Janosik. Mało tego, obaj panowie dowodzą swoją grupą zwolenników,
sprzeciwiają sie niesprawiedliwości i pomagają biednym. Oczywiście Wallace na trochę większą
skale;) ale mimo wszystko.
Poruszam ten temat ze względu na to, iż jestem ciekawa czy ktoś ma podobne odczucia po
obejrzeniu tego filmu.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
len767

Prawda jest taka, że nasz polski janosik, to zwykły bandyta był. Łapserdak i pasożyt. Walczył tylko o to żeby się nażreć i mieć miedźiaki na dźiewki. Natomiast górale walczyli o prawdziwą wolność dla swojego kraju.

Pozdrawiam.

ZlyStati

Nie zrozumiałeś/aś mojej intencji. Mój błąd bo tego nie sprecyzowałam. Prawda jest taka, że porównując te dwie postacie opierałam się wyłącznie na filmie i serialu. Za to jeżeli chodzi o kwestie historyczną ,sory nie po to stworzyłam temat;)
Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
len767

Nic nie szkodzi :) Jeśli opierając się na filmie i serialu, to oczywiście masz rację - postaci są podobne. Jednak nie zapominaj o tym, że serial i film janosik w polsce, to nic innego jak propaganda socjalistyczna, że bogatym trzeba zabrać i dać biednym co jest oczywiście rabunkiem.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones